L-karnitín

L-karnitín

L-karnitín na redukciu tukových tkanív.

L-karnitín nie je skutočná aminokyselina, ale kvôli blízkej štrukturálnej podobnosti je obvykle klasifikovaný ako aminokyselina, a je tiež známy ako vitamín BT. Vitamíny B1 (tiamín) a B6 (pyridoxín) by mali byť zvieratám podávané v dostatočnom množstve. To je dôvod, prečo doplnok stravy L-karnitín môže byť v  niektorých prípadoch prospešný. L-karnitín je nevyhnutnou zložkou pre spaľovanie tukov. L-karnitín pomáha dopraviť mastné kyseliny do mitochondrií v bunkách, aby mohli premeniť tieto kyseliny na energiu.

1. Doplňovanie L-karnitínu je doporučované hlavne v prípade, keď se energetické požiadavky na psa zvyšujú, L-karnitín stimuluje premenu tukov na energiu. Pri zvýšenej aktivite alebo počas závodov, (ťažný pes, dostihy) môže byť doplňovanie L-karnitínu v potrave prospešné. To je dôvod, prečo je krmivo Husse Optimal Energi doplnené L-karnitínom. Kombinácia vysokokvalitného tuku spolu s L-karnitínom zaručuje optimálnu dodávku enegie pre aktívne psy so zvýšenou energetickou potrebou.

2. Ďalším dôvodem u zvierat pre doplnenie L-karnitínu môže byť zníženie hmotnosti v prípade obezity. U obézníych psov môže podávanie L-karnitínu stimulovať spalovanie tukov v tele. Zníženie hmotnosti však docielime iba kombináciou podávania krmiva so zníženým tukom a zvýšenou fyzickou aktivitou s cielom zvýšiť energetickú náročnosť psa.

3. Nie je prekvapením, že v srdci je veľká koncentrácia L-karnitínu. Srdce potrebuje mastné kyseliny ako palivo, ktoré potrebuje k pumpovaniu krvi do celého tela. Mnohé štúdie ukázali, že dodávanie L-karnitínu môže podporiť funkciu srdca u psov, ktorým bolo diagnistikované ochorenie srdca.

6 Položka/y

na stranu

Zoznam Mriežka

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 1. OPTIMAL LIGHT

  Kompletné krmivo pre menej aktívne psy, obézne psy, psy s cukrovkou alebo pre psy s tendenciou ľahko priberať.
  34,50 €
 2. STERILISED MINI

  Kompletné krmivo pre sterilizovaných psov malých plemien

   

   

  14,50 €
 3. LIGHT SENSITIVE

  Kompletné krmivo pre menej aktívne psy, psy s nadváhou alebo psy s tendenciou ľahko priberať.
  63,00 €
 4. OPTIMAL SENSITIVE

  Kompletné krmivo vytvorené špeciálne pre psov s citlivým zažívaním
  69,50 €
 5. PRIMA PLUS

  Kompletné krmivo typu "light" vytvorené špeciálne pre dospelých psov s nízkou úrovňou aktivity.

  13,50 €

6 Položka/y

na stranu

Zoznam Mriežka

Stránka:
 1. 1
 2. 2
Scroll